Через дестабілізації бозона Хіггса може загинути Всесвіт

0
1813

Станеться вибух, який унеможливить існування хімічних елементів.

Фізики з Гарвардського університету в США з’ясували, що Всесвіт може загинути через 10139 років через дестабілізацію бозона Хіггса, який відповідає за масу елементарних частинок, що беруть участь в перенесенні слабкої взаємодії. В результаті станеться вибух, який унеможливить існування хімічних елементів.

Бозон Хіггса (також званий «частинкою Бога») є елементарною частинкою, передбаченої Стандартною моделлю і знайденої на Великому адронному колайдері в 2012 році. За допомогою неї пояснюється механізм спонтанного порушення електрослабкої симетрії, який полягає в тому, що калібрувальні W ± і Z-бозони, які повинні бути схожими на безмассовий фотон, все ж набувають масу. Це відбувається при температурі нижче деякого значення, а маса виникає як динамічний ефект при русі в поле Хіггса.

Вчені оцінили стабільність вакууму, що забезпечується бозоном Хіггса, в рамках квантової теорії поля. Для цього вони розрахували інтенсивність тунельного ефекту, коли елементарні частинки через квантових ефектів можуть долати потенційний бар’єр, навіть володіючи недостатньою для цього енергією. В результаті такого процесу може порушуватися стабільність частинок.

Виявилося, що ймовірність дестабілізації бозона Хіггса досить низька, тому це може статися тільки після Епохи розпаду, коли у Всесвіті перестануть існувати зірки (1015-1039 років). Загальна кількість років до нового вселенського вибуху перевищує гугол (10100) і число Шеннона (10120) — мінімальна кількість неповторюваних шахових партій. У той же час сильна кривизна простору-часу у чорних дір може прискорити катастрофу, оскільки поведінка елементарних частинок в таких умовах змінюється непередбачуваним чином.