Ця їжа ефективно позбавляє від проблем з шлунково-кишкового тракту.
Проблеми з шлунково-кишковим трактом — не те, про що прийнято сурмити на кожному розі. І тим не менше, ми вкрай часто відчуваємо проблеми з цією частиною організму, повідомляє Хроніка.інфо з посиланням на Телеграф.
Тут може впливати спадковість, неправильне харчування, ускладнення від перенесених захворювань. Але існує група продуктів, які здатні допомогти вам вирішити ці проблеми. Всі вони — джерело для шлунка і організму в цілому. Включивши ці продукти в раціон, ви забудете про запорах, гастритах і навіть виразках. Причому поліпшення не забаряться дати про себе знати!
- Коричневий рис. Коричневий рис складається з цільних зерен рису. У нього вилучено жорстка рисова лушпиння, але як і раніше залишається поживна висівковій, яка надає йому характерний коричневий відтінок і горіховий присмак. Калорій в буром рисі небагато, але й не мало — близько 330 ккал в 100 г; багато корисних вуглеводів, в тому числі цукрів; білки і жири теж дуже цінні — чимала частина жирів представлена ненасиченими жирними кислотами; є органічні кислоти і харчові волокна; вітаміни Е, РР, групи В; мінерали. Рис ж дозволяє таким людям лікувати подразнення слизових оболонок шлунка і кишечника і при цьому не викликає неприємних ефектів, як інші слизові каші — наприклад, вівсяна.
- Ківі. Завдяки клітковині, ківі позитивно впливає на травний тракт і справляється з почуттям тяжкості в шлунку після рясної трапези. Часте вживання фрукта допоможе вивести солі з організму і перешкоджати утворенню каменів в нирках. Оскільки в плодах ківі є дубильні речовини і пектини, вони надають обволікаючу і протизапальну дію, тому показані при хворобах шлунково-кишкового тракту і при гастриті, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки зокрема. Незважаючи на свій кислий смак, ківі допомагає рубцювання виразки, а завдяки своєму кислого смаку сприяє виведенню солей з організму.
- Шпинат. Шпинат — це свого роду мітла для шлунка і по праву король овочів. Він збуджує діяльність підшлункової залози і стимулює роботу кишечника, цінується за високу змісту рослинного білка, провітаміну А, вітамінів С і групи В. Недавні дослідження вчених довели, що жирні кислоти, що містяться в невеликій кількості в зеленому листі, здатні запобігти гастрит і будь-які запальні захворювання шлунково-кишкового тракту. Втім, якщо відхилення вже є, слід готувати супи зі шпинатом, щоб оздоровити шлунок. Крім того, шпинат може нормалізувати ваші проблеми зі стільцем!
- Йогурт. Не випадково йогурти радять тим, хто п’є антибіотики, для відновлення кишечника. При правильному вживанні в складі меню він може посприяти лікуванню гастриту, природно, в комплексі з лікарською терапією. Він нормалізують мікрофлору і дозволяє зробити ваш шлунок менш сприйнятливим до подразнення.
- Квашена капуста. Капуста корисна і для шлунка, і для фігури, і для печінки, і для очищення організму. Але головний парадокс полягає в тому, що в квашеному вигляді капуста набагато корисніше, ніж у свіжому. Це обумовлено тим, що бактерії, які квасять капусту, утворюють нові речовини. Величезна користь квашеної капусти обумовлена вмістом у ній молочної кислоти. За рахунок цього в кишечнику зберігаються бактерії, корисні для організму. Молочна кислота здатна побороти навіть кишкову паличку та інші небезпечні бактерії, тому їсти капусту потрібно якомога частіше.
- Чорнослив. Мабуть, перше, на що робить благотворний вплив сушена слива, — це шлунково-кишковий тракт. Настій з нього сприяє позбавленню від закрепів і нормалізації роботи системи травлення. Також цей сухофрукт позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, так як в ньому містяться баластні речовини, потрібні при хворобах шлунка. У день досить з’їдати близько 4-6 ягід.
- Попкорн. Попкорн — це джерело якісних вуглеводів і повноцінний зерновий продукт. Він може використовуватися в програмах зниження ваги. Так, в одній порції попкорну міститься всього 70 кілокалорій. Попкорн ситний і в той же час не псує апетиту, так як швидко евакуюється зі шлунка. Головна його перевага в тому, що він містить велику кількість клітковини.
- Боби. Сушені червоні і білі боби так само, як і сушений горох, усувають печію, яка становить небезпеку для слизової стравоходу, та й для шлунка надлишок кислоти теж шкідливий. А боби успішно нейтралізують цей надлишок, тим самим запобігаючи багато серйозних захворювань. Велика кількість клітковини в бобах допомагає при запорах і труднощі зі стільцем, які часто бувають причиною геморою і інших захворювань.
- Вода. Збільшення вживання сирої і чистої води до 2 літрів в день повністю вирішує проблеми з болями в шлунку і виразкою. Болить шлунок — лікування «швидка допомога» — стакан сирої води. Звичайно, це не тоді, коли вже відкрилася кровотеча і людини треба рятувати. Але при хронічному захворюванні — це супер засіб!
- Кабачки. Пищевые волокна кабачков хорошо адсорбируют токсичные вещества, избыток холестерина и воды, выводят их из организма. При ожирении потребление кабачков вызывает иллюзию быстрого насыщения, тем самым снижая потребление другой более высококалорийной пищи. Необычайно полезны кабачки в пожилом возрасте. Они активизируют пищеварительные процессы, улучшают моторную и секреторную функции желудка и кишечника.
- Лосось. По мнению врачей, в состав брюшек лосося входят наиважнейшие вещества, которые в обязательном порядке должны входить в еженедельное меню человека. Эта рыба содержит биологически активные вещества, которые могут поддерживать суставной хрящ, а также эффективно контролировать воспалительный процесс в желудочно-кишечном тракте.