Терапевти спростували популярні міфи про застуду

0
1196

Зараз все, що стосується інформації про простудних захворюваннях, найбільш актуально.

Застудитися можна в будь-який час року, але на стиках між сезонами небезпека отримати нежить, біль у горлі, кашель і підвищену температуру тіла, значно збільшується. Тому медики в черговий раз розповіли все, що потрібно знати про застуді, і заодно спростували найпопулярніші міфи, що стосуються цієї недуги.

У ці невірні твердження про застуді багато людей до сих пір вірять:

Якщо застуду не лікувати, то вона переросте в грип. Насправді, простуду і грип викликають зовсім різні віруси, тому одне в інше перейти ніяк не може.

Малиновий чай і мед допомагають вилікувати застуду краще таблеток. Дані народні засоби перевірені людьми, але це зовсім не означає, що при застуді можна покладатися тільки на них. Обов’язково потрібно проконсультуватися з терапевтом і приймати препарати, які він призначить.

Застудився не потрібно брати лікарняний. Лікарі категорично проти такого недбалого ставлення людей до здоров’я. Вся справа в тому, що перші дні захворювання симптоми грипу та застуди можуть бути ідентичними, але при грипі переносити недугу «на ногах» вкрай небезпечно і можуть розвинутися ускладнення, що зачіпають серце і органи дихальної системи. Тому доцільно дотримуватися постільного режиму і викликати лікаря додому, як тільки з’являться ознаки простудного або вірусного захворювання.

Виходити в люди можна тільки тоді, коли всі симптоми застуди усунені. Медики не так категоричні в цьому питанні. Головне — перебувати на лікарняному в гострий період захворювання, тому що в цей час людина є переносником вірусу і може заразити оточуючих. Уже через 5-7 днів після початку хвороби терапевт може закрити лікарняний лист.

Довіряйте тільки тієї інформації, яку надав вам терапевт, інакше ви ризикуєте лікувати те, чого насправді у вас немає.