Названа несподівана користь харчової соди

0
2504

Антацид збільшує кількість протизапальних клітин М2.

Вчені Медичного коледжу Джорджії з’ясували, що вживання харчової соди значно зменшує запалення при таких аутоімунних захворюваннях, як ревматоїдний артрит.

Дослідники показали, що сода може стимулювати вироблення великої кількості шлункової кислоти, яка необхідна для травлення. Вона сприяє загибелі патогенних бактерій, знижуючи навантаження на селезінку, яка бере участь в ініціації імунної відповіді в присутності мікробів. Показано, що в селезінці і нирках мишей, які вживають розчин соди, знижується кількість імунних клітин, що провокують запальні реакції (макрофаги М1).

Сода також відновлювала функції нирок у гризунів з хронічними захворюваннями цього органу, зменшуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань і остеопорозу.

До аутоімунних захворювань відносять розлади імунної системи, при яких виробляються антитіла і лімфоцити, спрямовані проти здорових тканин організму. При ревматоїдному артриті уражаються сполучні тканини дрібних суглобів і відбувається порушення функції нирок і інших органів.