Вчені розповіли, чому не можна лікувати суглоби в домашніх умовах

0
1754

Існує цілий ряд причин, за якими можуть боліти суглоби.

Сьогодні захворювання суглобів входять в число найбільш часто діагностуються. Вони, звичайно, рідко скорочують тривалість життя, але завжди негативно впливають на її якість. Багато людей бояться ходити до лікарів і намагаються знайти спосіб лікування в домашніх умовах. Ми настійно не рекомендуємо діяти таким чином, і на це є мінімум п’ять причин.

1. У вас немає можливості провести повноцінну діагностику

Що саме ви збираєтеся лікувати? Суглоби? Але це анатомічні структури організму, а не захворювання. Біль у суглобах? Це симптом, а не діагноз. Немає сенсу лікувати симптом — потрібно позбавлятися від проблеми. Лікування повинне бути спрямоване на усунення причин або хоча б основних патогенетичних чинників захворювання. Тільки в цьому випадку можна отримати надійний і стійкий результат.

Існує цілий ряд причин, за якими можуть боліти суглоби. Наприклад, артрит — запальний процес. Або артроз — він протікає без запалення, і біль виникає внаслідок пошкодження хрящів суглобової поверхні. Це може бути травма. Суглоби болять при псоріазі або системних захворюваннях сполучної тканини. Патологію може викликати і подагра — порушення обміну сечової кислоти.

Всі перераховані захворювання лікуються по-різному. Тільки знаючи діагноз, можна підібрати правильне лікування. Але чи можете ви його дізнатися? У вас є домашня лабораторія, де ви проведете необхідні аналізи? А може бути, у вас на кухні стоїть рентген-апарат? Це малоймовірно. Тому висновок один — доведеться піти до лікаря, щоб дізнатися, чому у вас болять суглоби, і почати лікування.

2. Більшість домашніх методів неефективні

Припустимо, що діагноз у вас є. Наприклад, ви були у лікаря кілька місяців тому, і він встановив, що у вас певне захворювання. Що далі? Як ви будете його лікувати? Якщо ви не кваліфікований лікар, то навряд чи маєте уявлення про те, як це робиться.

Ось кілька варіантів, звідки багато дізнаються про те, як «правильно» лікувати суглоби в домашніх умовах:

Сусідка порадила.

Так пишуть в інтернеті (пишуть у газеті, кажуть по телевізору).

З книги «Лікуємо всі хвороби содою і ромашкою».

Бабуся так дідуся лікувала.

На упаковці написано «від суглобів».

Використання не самих надійних джерел інформації призводить до того, що людина лікується різними дурницями. Він купує в інтернеті дорогі і малоефективні мазі від усіх хвороб. Лікується травами або харчовими продуктами по «бабусиним» рецептами. Набуває в аптеці мазі, які в кращому випадку на короткий час знімають біль, а в гіршому — взагалі не приносять користі. Переважна ж більшість методів, які ви будете використовувати, не принесуть ніякого полегшення.

3. Ви не знаєте, як правильно лікувати суглоби, а тому можете нашкодити собі

Припустимо, ви не з тих, хто користується неперевіреними даними. Ви не станете лікувати суглоби ромашкою і збагачувати інтернет-шахраїв. Більш того — ви знаєте, де знаходиться аптека, і навіть готові попросити поради у фармацевта. До чого це призведе? На жаль, до чого завгодно, але тільки не до лікування.

Використовувати препарати при патології суглобів — небезпечно. Як ми вже говорили, при різних хворобах лікування абсолютно різне. Що допоможе одному — зашкодить іншому. Наприклад, при артриті інфекційного походження призначаються антибіотики, але при артритах аутоімунного походження вони не приносять користі. У подібних випадках добре допомагають глюкокортикоїди, але вони пригнічують імунітет. Тому, якщо ви використовуєте глюкокортикоїди при інфекційному артриті, тяжкість захворювання тільки посилиться.

Навіть немедикаментозні методи впливу можуть нашкодити. Наприклад, після травми ушкоджений суглоб потрібно охолоджувати, а багато його зігрівають. У період відновлення, навпаки, потрібні зігріваючі процедури, а людина може продовжувати прикладати лід. Але якщо біль викликаний артритом, то гріти суглоб не можна — це піде на шкоду. І сусідка, яка дає вам поради, швидше за все про це не знає.

4. Ви сильно обмежені в методах і засобах

Гаразд, припустимо на хвилину, що у вас взагалі немає проблем з інформацією. Ви точно знаєте, чим хворієте. Ви не користуєтеся сумнівними засобами. Більш того — ви десь знайшли керівництво для лікарів по ортопедії і точно знаєте, як потрібно лікувати ту чи іншу хворобу.

На жаль, це теж навряд чи допоможе. Більшість ефективних методів терапії просто недоступні в домашніх умовах. Що ви можете зробити вдома? Прийняти таблетку або нанести мазь — ось весь список лікувальних процедур, які вам доступні. Ви не зможете ні вправити вивихнутий суглоб, ні пройти курс фізіотерапії, ні вдатися до артротерапіі (комплексному лікуванню суглобів за допомогою внутрішньосуглобових ін’єкцій власної плазми пацієнта, збагаченої тромбоцитами, і препаратів на основі гіалуронової кислоти), ні тим більше виконати хірургічну операцію, яка може бути необхідна.

Роблячи вибір на користь лікування в домашніх умовах, ви неусвідомлено втрачаєте дорогоцінний час. Практично всі хронічні захворювання суглобів прогресують. Поки ви докладаєте компрес з капустяного листа, ваші хрящі продовжують руйнуватися. Чекати, коли патологічні зміни в хрящах будуть незворотними, сенсу немає — хронічні захворювання суглобів самі по собі не проходять. Все, що залишається в такій ситуації — ендопротезування: хірурги видаляють суглоб, а на його місце встановлюють штучний протез. Щорічно в світі проводяться мільйони таких операцій, але багатьох з них можна було б уникнути, якби пацієнти зверталися до лікаря вчасно.

Тому не варто лікуватися народними методами або приймати препарати «навмання». Відчувши біль в суглобах, зверніться до лікаря-ортопеда. Він проведе діагностику, визначить причину болю і встановить діагноз. Потім підбере лікування, яке дозволить якщо не вилікувати хворобу повністю, то хоча б значно поліпшити якість життя і зберегти здоров’я суглобів.