Ці прості народні методи впливають на організм людини не гірше заспокійливих препаратів.
Єдина відмінність домашніх засобів від заспокійливих таблеток полягає в їх натуральному складі, а з нервовим перенапруженням вони справляються також ефективно.
Через постійні стреси і повсякденних турбот нервова система може сильно постраждати, від чого з’являються такі симптоми: безсоння, надмірна дратівливість, апатія, депресія, підвищення артеріального тиску і розвиток гіпертонічної хвороби, порушення концентрації уваги і ослаблення розумової діяльності, головні болі.
Щоб уникнути подібних явищ, необхідно берегти свою нервову систему і всіляко підтримувати її, допомогти в цьому можуть домашні засоби:
Коктейль з яблук і солі. Пити його потрібно гарячим, саме в такому стані він здатний заспокоювати розхитану нервову систему. Готується коктейль дуже просто: очистити два вимитих яблука від шкірки, подрібнити їх у блендері, додати до них склянку води і поставити на повільний вогонь, щоб варити протягом 5 хвилин. Перелити з каструлі майбутній коктейль в чашку, посипати сіллю, добре розмішати і випити.
Меліссовий чай. Це один з найбільш популярних рецептів, які допомагають при нервовому перенапруженні. Для його приготування знадобиться склянку окропу і гілочка свіжої або сушеної меліси. Залити листя окропом, дати настоятися і випити настій теплим. У день можна пити такий чай не більше двох разів.
Настій з деревію і глоду. Готується так: в склянку окропу насипати по 10 г квітів глоду і листя деревію, настоювати під кришкою 10 хвилин. Процідити і випити вранці, а також увечері. З метою профілактики нервових зривів можна приймати цей настій щодня протягом 2-4 тижнів.
Медики рекомендують частіше гуляти на свіжому повітрі і більше відпочивати, щоб дозволяти таким чином своїй нервовій системі відновлюватися.