Чи можна вилікувати наркоманію без терапії

0
3852

Наркотична залежність – одна з найсерйозніших, яка може торкнутися практично кожного з нас. Вона завдає найбільшої шкоди організму, а саме лікування наркоманії є виснажливим як для самого наркомана, так і для його близьких. Чи можна вилікувати наркоманію без терапії? Ні. Дізнайтеся, що таке наркоманія та як з нею боротися.

Наркотична проблема та супутні психічні розлади

Проблема наркоманії завжди пов’язана з психічними, емоційними та поведінковими розладами, а також повністю руйнує всю систему цінностей. Якщо розглядати питання про те, чи можна вилікувати наркоманію без терапії, то відповідь одна – не можна. Звичайно, виникає і друге питання: «чи можна вилікувати наркоманію взагалі?».

Наркоманія є важким захворюванням. Давайте проведемо аналогію, чи здатні ми самостійно вилікувати пневмонію або рак? Ні. Те ж саме можна сказати і про залежність від так званих психоактивних речовин.

Хімічні залежності викликають певну подвійність звичок:

  • Перший напрямок – суто фізичний, пов’язаний з прийомом самих психоактивних речовин. Відчуття.
  • Другий – це, крім вже згаданих розладів, залежність від самої процедури з прийому наркотиків. Ритуалізація.

Найбільш ритуалізованою речовиною є нікотин та його похідні. Курці, які припиняють курити, мають розробити новий розпорядок дня з урахуванням «вільного часу», яке вивільнилося внаслідок відмови від куріння.

Це непросто. Ми зазвичай зосереджуємося на тому, щоб позбутися негативної поведінки. Ми рідко думаємо: «Що я буду робити, коли буду курити?». Така ж схема працює і з наркоманією. У певний момент вживання психоактивних речовин стає основним елементом ритму дня, якому підпорядковуються майже всі інші. Всі ці проблеми вирішуються в процесі лікування наркоманії у Хмельницькому https://czm-maa.org/likuvannia-narkomanii.html.

Типи препаратів, які викликають залежність

Всі психоактивні речовини, що вживаються, викликають зміни в «командному пункті» людини, виводячи з ладу здатність приймати рішення. Отже, так звана «сильна воля» не застосовується в процесі одужання від залежності. Серед іншого, це унеможливлює вилікувати наркозалежність без терапії. Вплив наркотиків на організм настільки сильний, що без спеціальних ліків пережити детоксикацію може бути неможливо. Які види препаратів існують і на що вони впливають? Це, здавалося б, просте питання зовсім не є таким.

Люди, які вживають наркотики, повинні усвідомлювати, що вони ніколи до кінця не знають, який продукт вони придбали і яким буде його ефект.

Всесвітня організація охорони здоров’я поділяє всі психоактивні речовини наступним чином: алкоголь, опіати, канабіноїди, седативні та снодійні засоби, кокаїн та інші психостимулятори, галюциногени, тютюнові вироби та летючі розчинники.

Найбільш поширеними опіатами є героїн, морфін та опій. Вони мають снодійну, седативну та знеболювальну дію, а також викликають ейфорію. Під загадковою назвою канабіноїди ховаються не що інше, як канабіс, гашиш та їх препарати. У випадку транквілізаторів і снодійних засобів, барбітурати (все рідше) відносяться до групи препаратів, що викликають звикання, викликаючи в організмі розвиток толерантності при тривалому застосуванні. Однак найчастіше приймаються препарати з групи бензодіазепінів та їх похідні. Найпоширенішими стимуляторами є кокаїн, амфетамін та ефедрин.

Що стосується галюциногенів, то в першу чергу це ЛСД, псилоцибін та його похідні.

Чи можна вилікувати наркозалежність без терапії та підтримки з боку сім’ї

Однією з найбільших проблем, які виникають під час лікування або ще до його початку, є відсутність підтримки з боку родини.

Психоактивні речовини викликають сильні зміни в поведінці залежного. Тому мати справу з цим у повсякденному житті може бути дуже складно.

Мудра підтримка з боку сім’ї може призвести до того, що залежний вирішить піти на терапію. Часто близькі ставлять ультиматум про необхідність почати лікування. Знаючи, що наркозалежність неможливо вилікувати без терапії, вони вживають всіх заходів, щоб допомогти хворому члену сім’ї.

Однак на цьому етапі необхідно перебувати під наглядом фахівця, який підкаже, як переконати наркозалежного розпочати лікування. Адже не можна забувати, що терапія є добровільною. Запрошуємо вас до Центру Здорової Молоді у Хмельницькому – працюючі тут спеціалісти здатні вилікувати наркомана, який перебуває на будь-якій стадії свого захворювання.

Нелегкий шлях до реабілітації

Перший, надзвичайно складний етап – лікування, яке спрямоване на боротьбу з фізичною залежністю. Терапія починається з детоксикації, яка передбачає виведення шкідливих речовин з організму.

В процесі лікування призначають медикаменти, електроліти та мінеральні речовини. Часто також призначають знеболюючі препарати.

Але лікування – це ще не все. Після нього потрібна повноцінна реабілітація. В реабілітаційному центрі у Хмельницькому не тільки «поставлять на ноги», а й навчать, як знову стати повноцінним членом суспільства.

Ще одним напрямком роботи Центру є лікування алкоголізму у Хмельницькому https://czm-maa.org/likuvannia-alkoholizmu.html. Алкоголізм має подібні риси до наркоманії, але розвивається не так стрімко. Першим етапом лікування алкоголіка є виведення із запою, а останнім – реабілітація та післяреабілітаційна підтримка. Звертайтеся за допомогою до спеціалістів вже сьогодні – не гайте час!