Дослідження підтвердило вплив яєць на тривалість життя

0
1390

Яйця знижують ризик серцево-судинних захворювань.

Люди, щодня з’їдають хоча б по одному яйцю, рідше страждають від ряду серцево-судинних захворювань і, як наслідок, живуть довше. Про це заявили фахівці з Великобританії і Китаю, які нещодавно написали наукову роботу на відповідну тему.

Вчені зібрали інформацію про 500 тисяч осіб у віці від 30 до 79 років. Як з’ясувалося, у учасників дослідження, що вживали в їжу п’ять яєць на тиждень, ризик передчасної смерті від серцево-судинних захворювань був нижче на 18%. В першу чергу щоденне вживання яєць було пов’язано зі зниженим ризиком геморагічного інсульту ймовірність його розвитку знижувалася на 26 відсотків, а смерті від нього на 28 відсотків.

Хоча на підставі даної інформації не можна повністю виключити, що щоденне споживання яєць пов’язано з довголіттям лише побічно (наприклад, і те, і інше наслідком прагнення правильно харчуватися), фахівці цілком допускають, що яйця дійсно продовжують життя. При цьому фахівці не стверджують, що гарною ідеєю було б вживати більше одного яйця в день.

У минулому році група дослідників, що представляють Університет Вашингтона в Сент-Луїсі, виявила свідчення на користь того, що діти, які вживають в їжу, щонайменше, одне яйце в день, зі значно меншою ймовірністю виявляються низькорослими в більш зрілому віці.