Названі продукти, що провокують виникнення печії

0
2580

Печію більшість людей не вважають хворобою, хоча вона такою є.

Від неї є як народні, так і фармацевтичні засоби, але найвірніший спосіб позбутися від печії — контролювати харчування і уникати провокуючих це захворювання продуктів, повідомляє Хроніка.інфо з посиланням на Healthy Style.

1. Кавун

Чи не налягайте на кавун. Так, скоро літо, але що ж робити. Справа в тому, що в кавуні містяться швидко зброджувані вуглеводи, які легко викликають здуття і проблеми зі стільцем. До того ж фруктоза і багатоатомні спирти викликають зростання кишкових бактерій, які підвищують кислотність шлунка.

2. Цитрусові

За великим рахунком вам треба уникати всіх висококислотних продуктів. Сюди відносяться апельсини, грейпфрути, лимони, лайми. Особливо важко перетравлюються грейпфрути (через високий вміст фруктанов). Якщо ви страждаєте печією, відмовтеся від цих продуктів.

3. Алкоголь

Доведеться відмовитися. Як би ви не любили розслабитися в вечір п’ятниці за стаканчиком пива або вина, доведеться відмовитися від цієї затії і віддати перевагу келих безалкогольного мохіто. Пиво і вино (і це доведено вченими) знижують тонус НСС. У розслабленому стані сфінктер викидається шлунковий сік в стравохід, і ви відчуваєте печію.

4. Кава

«Підсісти» на ранкову чашку кави дуже легко. Якщо ви не мислите свій день без кави у великих дозах, будьте готові до перепадів настрою і печії. Причому це відноситься і до горезвісного кави «без кофеїну».

5. Ожина

Ти корисна, годі й казати. Але не милий з тобою світло. Причина — все в тих же поліол, що і в кавуні. Перетравлюються важко і викликають проблеми зі стільцем. Так що їжте ці ягоди, але в розумних кількостях.

6. присмачені спеціями їжа

Спеції надають пікантність і смак страв, але гострота зовсім не корисна для шлунка. Вона може викликати печію, але не у всіх. Тому тут краще за все виходити з власних потреб організму.