Що може статися з організмом, якщо пити багато води

0
2410

Медики розповіли, чи корисно пити воду у великій кількості.

Напевно, ви не раз чули, що кожен день людині необхідно пити багато води. Рекомендації дієтологів звучать, приблизно так: «1,5-2 л очищеної води потрібно випивати щодня».

У деяких випадках експерти радять пити ще більше води. В основному, це стосується тих людей, які мають надлишкову вагу, живуть в місці, де цілий рік спека, і спортсменів.

Вся справа в тому, що при впливі високої температури повітря і активних фізичних навантаженнях виділяється велика кількість рідини з організму. Пот теж входить до числа губиться рідини. А тому необхідно вчасно поповнювати її запаси, щоб попередити зневоднення.

Так чи корисно пити багато води?

У перерахованих вище випадках пити воду у великій кількості потрібно обов’язково. Тільки так людина зможе тримати під контролем водно-сольовий баланс і уникати можливих проблем зі здоров’ям.

Виявляється, при дефіциті рідини в організмі накопичуються солі, а деякі їх з’єднання здатні тверднути, створюючи таким чином камені в нирках.

Але це правило стосується тільки тих, хто абсолютно здоровий і дійсно втрачає багато рідини протягом дня. Цим людям належить вживати від двох літрів води на добу, але ще краще — по 250 мл склянці щогодини і навіть у моменти пробудження серед ночі.

Решті, чия вага в нормі і фізична активність нижче середнього, а клімат досить-таки вологий, немає необхідності заштовхувати в себе по 2-3 л води щодня. Більш того, це може бути чревате негативними наслідками. Наприклад, серце і нирки не зможуть впоратися з такою водним навантаженням і можуть дати збій.

Правильна формула, по якій можна вирахувати кількість рідини саме для вас, виглядає так: 30 мл на 1 кг ваги. Але в ці 30 мл входить не тільки вода, а й всі інші види рідини, які ви вживаєте: чай, кава, соки, супи, компоти і так далі.

Дотримуйтесь здоровому глузду, вираховуючи для себе норму води, а не сліпо дотримуйтесь модним течіям, гризучи організм великою кількістю непотрібної рідини.