Вчені розкрили нові корисні властивості риб’ячого жиру

0
2156

Нові дослідження вчених з Університету Джона Хопкінса показують, що добавки риб’ячого жиру можуть допомогти захистити мозок від хронічного стресу.

В ході випробувань фахівці вивчили, як добавки риб’ячого жиру запобігають розвитку посттравматичного стресового розладу у 172 рятувальників, які брали участь в ліквідації наслідків катастрофічного землетрусу в Японії в 2011 році, в результаті якого загинуло близько 16000 чоловік. Було встановлено, що жирні кислоти Омега-3, що містяться в таких добавках, допомагають відновити пошкодження головного мозку, викликане травматичними подіями. Експерти також припустили, що добавки можуть захистити мозок від негативних наслідків хронічного стресу.

Згідно з отриманими даними, жінки-рятувальники, які брали стандартну дозу риб’ячого жиру, мали значно менше балів в тесті, який широко використовується для оцінки симптомів посттравматичного стресового розладу (ПТСР). На чоловіків добавки риб’ячого жиру ніякого істотного впливу не надали. Автори прийшли до висновку, що, хоча риб’ячий жир може допомогти лікувати ПТСР у жінок, необхідні додаткові дослідження для визначення його ефективності серед населення в цілому. За словами медиків, отримані результати також можуть бути корисні для усунення щоденного стресу, який, як і хронічний, може привести до різних несприятливих наслідків для здоров’я.

Протягом десятиліть добавки риб’ячого жиру використовувалися для поліпшення здоров’я мозку і запобігання таких станів, як розсіяний склероз і дитяча алергія. Нові дані також свідчать про те, що такі добавки можуть бути ефективні при лікуванні хронічних симптомів стресу. Постійний стрес, як відомо, призводить до безперервної активації нервової системи, викликаючи знос організму з плином часу, при цьому багато симптомів стресу схожі з симптомами ПТСР.