Вчені розповіли, як перегляд серіалів впливає на мозок

0
1743

Тривалий перегляд серіалу провокує збудження нервової системи.

Перегляд серіалів запоєм уповільнює кровообіг і метаболізм. Це провокує ожиріння і поява цукрового діабету.

Серіали зі складним сюжетом виснажують емоційно і розумово. Можуть виникнути проблеми психічного характеру, зокрема хандра і депресія.

Крім того, вони впливають на те, яким людина бачить реальний світ.

Емоційний стан після перегляду серіалу залежить від того, як людина відчувала себе перед початком сеансу. У тих, хто намагався таким способом позбутися від тривоги, виникає безсоння.

За результатами дослідження компанії Netflix, 61% опитаних дивляться серіали запоєм. Тобто, переглядають від 2 до 6 епізодів одного і того ж серіалу за 1 присід.

«Це роблять з кількох причин. Канали пропонують наступний епізод, як тільки закінчиться попередній. Сценаристи поміщають цікавий момент в кінці кожного епізоду. Мозок влаштований таким чином, що людині складно відірвати погляд, поки на екрані щось рухається», — говорить директор Інституту досліджень комунікацій в Університеті Індіани Роберт Поттер.

Фахівець каже, якщо розв’язка епізоду проходила в кінці серії, то варто дивитися лише 20 хв. наступної. Так, закінчиться цікавий момент, але це не змусить просидіти ще годину за переглядом.