Ознаки, що вказують на міжхребцеву грижу

0
2318

Лікарі пояснили, як розпізнати міжхребцеву грижу до візиту до терапевта.

Більшість людей, що ведуть сидячий спосіб життя, скаржаться на постійні болі в спині. Багато з них навіть не припускають, що між хребцями вже могла утворитися грижа.

До основних причин появи міжхребцевої грижі лікарі відносять не тільки малорухливий спосіб життя і «сидячу» роботу, а й: стреси, неправильне харчування, а також захоплення курінням і алкогольними напоями.

Як розпізнати міжхребцеву грижу?

Найхарактернішим симптомом грижі між хребцями є біль. Він може бути гострий і тупий, але в будь-якому випадку турбує не один день.

Локалізація больових відчуттів в спині залежить від того, в якому місці хребта утворилася грижа.

Нерідко при міжхребцевої грижі, крім болю, людина може відчувати оніміння і поколювання в верхніх і нижніх кінцівках. Також, хворі часто відзначають слабкість в м’язах.

Іноді міжхребцева грижа видно неозброєним оком, тобто, в якійсь частині хребта з’являється припухлість, яку важко не помітити, а при натисканні на неї больовий ефект посилюється.

Профілактика міжхребцевої грижі включає в себе такі заходи:

— підтримка нормальної ваги;

— фізична активність;

— правильне збалансоване харчування;

— максимально комфортне положення тіла під час «сидячої» роботи;

— рівна постава, яку потрібно тримати не тільки в положенні сидячи, але і стоячи, а також під час ходьби.

При появі перших ознак міжхребцевої грижі слід звернутися спочатку до терапевта, який вже порекомендує вузького фахівця — невролога, ортопеда, фізіотерапевта, вертебролога, мануального терапевта, хірурга або лікаря інструментальної діагностики.