Медики розповіли, чому можуть мерзнути ноги

0
2219

У багатьох людей ноги мерзнуть не тільки в холодну пору, але навіть влітку в спеку

Через анатомічні та фізіологічні особливості людей, більше всіх частин тіла мерзнуть кінцівки, а саме — ноги, оскільки в області стоп дуже мало м’язів і майже немає жирової тканини, пише інтернет-видання Хроніка.інфо з посиланням на 24tv.ua.

Є чимало причин, чому ноги холодні в будь-який час року при будь-якій погоді. Холодні ноги можуть бути сигналом вегето-судинної дистонії. Виникає вона через дисбаланс між симпатичної і парасимпатичної нервової системами, це призводить до порушення регуляції тонусу судин і внутрішніх органів.

При обмеженні нервових закінчень відчувається холод в ногах і навіть оніміння в людей, що мають остеохондроз.

Мерзнути ноги можуть навіть через прийом деяких медикаментів. Зокрема, спазм периферичних судин викликають бета-адреноблокатори.

Гіпотоніки часто мають холодні ноги. Оскільки при низькому артеріальному тиску сповільнюється кровотік. Нікотин здатний викликати спазм судин, тому через куріння ви можете відчувати холод в ногах.

Холестеринові бляшки перешкоджають нормальному току крові, що відбивається на відчуттях в кінцівках. При зниженні функції щитовидної залози (гіпотиреоз) в організмі сповільнюються всі процеси, тому з’являється відчуття холоду в ногах.

Часто ноги мерзнуть у худих людей з вузькою грудною кліткою (астеников). Через маленького серця в тілі немає необхідного кровопостачання організму.

Коли людина страждає на залізодефіцитну анемію — тканини недоотримують кисень і кінцівки тому мерзнуть.

Паразити шлунково-кишкового тракту виділяють токсини (гельмінтоз), що впливають на тонус судин, а це теж відбивається на відчуттях в ногах.

З проблемою холодних ніг допоможуть впоратися активний спосіб життя, здорове харчування і відмова від шкідливих звичок.