Запобігти ожирінню у дітей можна за допомогою менших тарілок

0
1219

В СНГ проблема зайвої ваги серед дітей стоїть не так гостро як, наприклад, в США, де від ожиріння потерпає близько 20% хлопців і дві третини дорослих, проте основною проблемою є поведінка батьків, які часто не вважають надмірну вагу своїх дітей серйозною проблемою, а даремно .

Дитяче ожиріння — причина серцевих захворювань, діабету, раку та інших проблем зі здоров’ям, не кажучи вже про проблеми соціального і емоційного плану. Таким чином, сучасне молоде покоління ризикує стати першим, хто буде вмирати раніше своїх батьків.

Дослідження, нещодавно опубліковане в журналі «Педіатрія», створило простий і ефективний метод боротьби з цим захворюванням: давати дітям тарілки поменше.

Вчені запропонували першокласникам з початкової школи Філадельфії тарілки великого (дорослого) і маленького (дитячого) розміру, дозволивши дітям самостійно насипати в них їжу. І знаєте, що сталося? Хлопці з великими тарілками не тільки насипали собі більше їжі, але і з’їли більше інших.

З одного боку, так і хочеться поіронізувати над цією ідеєю: «Та невже?», А з іншого, не можна не брати до уваги її блискучою. Якщо ми хочемо, щоб діти їли відповідні дитячі порції, то повинні давати їм дитячі тарілки. І зробити це цілком реально прямо зараз. Для цього не потрібно особливих обгрунтувань, організації або грошових затрат (якщо не брати до уваги витрати на нові тарілки). Природно, так ми не вилікуємо ожиріння, але зробимо перший крок в правильному напрямку.

Навіть, якщо у вашої дитини немає зайвої ваги, то невелика тарілка підійде і для нього. Звички, придбані в дитинстві, зберігаються на все життя, а ми зацікавлені в тому, щоб вона була здоровою.

А крім невеликих тарілок, рекомендуємо звернути увагу ще не пару рад:

наповнюйте тарілку таким чином, щоб половину займали овочі та фрукти, чверть — цільні злаки, а іншу чверть — білки (м’ясо, риба або яйця). Подібні пропорції складають здорову дієту;
не змушуйте дітей доїдати все. Так, ви дозволите своїм дітям прислухатися до сигналів голоду і припиняти їсти, коли вони перестають його відчувати. По крайней мере, переконайтеся, що діти з’їли деякі овочі і фрукти, але якщо їжа на тарілках залишилася, то не варто турбуватися. Правда, є один виняток: не дозволяйте дітям до того, як вони закінчать є, здійснювати набіг на буфет в пошуках солодощів або іншої смакоти. Адже якщо ви хочете прищепити їм хороші звички щодо харчування, то варто попросити дітей дочекатися наступного разу, коли можна буде поїсти або просто перекусити.

Ну і найголовніше — уникайте харчування у фастфудах. Не йдіть на поводу у дітей, навіть якщо дитина наполягає і влаштовує капризи на рахунок походів в ресторани швидкого харчування, адже там годують смачніше і дарують іграшки! Але часте споживання газованої води і булочок, може дорого коштувати для вашого чада в наступні роки життя.