Маловідомі корисні властивості алкогольних напоїв

0
2428

Виявляється, пиво і вино можуть надати користь здоров’ю.

Незважаючи на те, що раніше вчені заявляли про згубний вплив спиртних напоїв на організм людини, дослідники з медуніверситету в Берліні знайшли нові властивості алкоголю, які можна віднести до категорії корисних.

Натуральне пиво — міцні кістки

Хіба міг хто-небудь припустити, що в складі пива є речовини, що сприяють зміцненню кісток і, відповідно, зубів?

Берлінські дослідники досконально вивчили процес впливу світлого і темного «живого» пива на організм людини. В результаті, їм вдалося з’ясувати, що в ячмені містяться компоненти, що перешкоджають розвитку остеопорозу і не тільки.

Плюс до всього, деякі сорти ячменю, з якого готується пиво, мають в своєму складі кремній, а ця речовина в свою чергу позитивно впливає на виробництво колагену, який бере участь в будівництві кісток і суглобів і піклується про харчування м’яких тканин, за рахунок чого шкіра виглядає більш молодий.

Світле пиво збагачене ще й фитоестрогенами, які надають підтримку жіночому організму під час гормональних перебудов і порушень. Захоплюватися цим напоєм не варто, але літр світлого доброго пива в тиждень — буде не зайвим.

До слова, чоловікам якраз тому, що в світлому пиві містяться фітоестрогени, краще його не пити, а перейти на темне або взагалі відмовитися від цього алкогольного напою, адже він знижує кількість чоловічого гормону тестостерону в організмі.

Червоне вино змушує працювати кишечник, як годинник

На думку іспанських учених, регулярне вживання червоного вина в невеликих кількостях позитивно впливає на травлення. З’ясовується, всього 30 мл вина може поліпшити мікрофлору кишечника і збільшити число корисних бактерій в ньому.

Так як у вині містяться поліфенольні сполуки, їх сміливо можна назвати альтернативою кисломолочної продукції.

Серед інших корисних властивостей червоного вина вчені відзначають ще й ці:

— зміцнення стінок судин;

— зниження артеріального тиску;

— усунення запальних процесів в кишечнику;

— зниження рівня поганого холестерину.

Єдине «але» полягає в тому, що пиво і вино повинні бути якісними, а частота вживання — мінімальна, тобто, зловживати цими напоями категорично не рекомендується.

Джерело