Види блискавок: різноманіття асортименту

0
2884

У сучасному світі існують не один і не два види блискавок. Принцип роботи у всіх типів застібки однаковий. Його все добре уявляють. Конструкція теж схожа: дві тканинні стрічки, спіраль чи зубці у шаховому порядку та замок. Бігунок рухається вниз і з’єднує зубці разом. При змиканні одна ланка фіксується двома зубцями, розташованими навпроти. Ще існують обмежувачі зверху та знизу блискавки. Вони не дозволяють виробу розстебнутись, а бігунку вискочити.

В магазинах товарів для шиття представлено величезний асортимент зипперів. Кожен із видів блискавок функціональний і чимось вигідно відрізняється від «побратимів», їх призначають для різних цілей.

Тракторна — зовні така блискавка схожа на тракторні гусениці. Звідси й назва. Зубчики у неї пластикові, формою нагадують грибочки. Через невисоку міцність матеріалу такі застібки не дуже довговічні. Зате їхня ціна радує.

Металева — схожа на тракторну, відмінність лише у матеріалі. Зубці у неї не пластмасові, а металеві – з нікелю чи латуні. Тому така застібка вважається найнадійнішим варіантом. При цьому вони найважчі. Єдина проблема, яка може виникнути — блискавка заїдатиме.

Спіральна — не схожа на жодну з попередніх. Вона не має зубів. Їх замінює спіраль із синтетичного волокна. При цьому вона виглядає майже як металева, на перший погляд їх навіть важко відрізнити один від одного. Спіральна блискавка легка, але гірше за інших переносить механічні навантаження.

Потайна — називається так через «приховані зуби». Вони прикриті тканиною, тому їх практично не видно. За конструкцією дуже схожа на спіральну.

Декоративна — не завжди виділяється в окремий вигляд. Її головна особливість – зовнішній вигляд тканинних стрічок. Вони бувають принтовані, із перфорацією, зі стразами чи іншими елементами декору. Іноді не виконують жодної функції: нічого не розстібають та не застібають. Вони лише красива деталь.

Для постільної білизни — має важливі для комфортного сну характеристики: вона м’яка і плоска, а бігунок на такому зиппері без язичка.

Окремою групою виділяються роз’ємна та нероз’ємна блискавки. На ці два види можуть ділитись усі зіпери. Тут все дуже просто: нероз’ємні не розстібаються повністю, тому часто зустрічаються в штанах і джинсах, а рознімні здатні розстебнутись до кінця. Їх пришивають до курток та іншого верхнього одягу.

Види блискавок – це не єдине важливе питання. Є ще різні типи бігунків:

  • Галантерейні – не оснащені стоп-механізмами, вільно переміщуються по всій блискавці.

  • Напівавтоматичні — блокують рух, якщо язичок бігунка опущений вниз.

  • Автоматичні — не дають бігунку жодного шансу на вільне пересування.

Застосування

Як не помилитися, купуючи блискавки для одягу? Будь-яка — надійна, естетична і при цьому зручна. Комплекс корисних властивостей робить блискавку універсальною у застосуванні.

М’який і гнучкий, але міцний ланковий ланцюжок спіральної блискавки дозволяє використовувати його при виробництві взуття, сумок та гаманців.

Такий же тип, тільки з напівавтоматичним або автоматичним замком зазвичай вшивається у спідниці та штани.

Двозамкова рознімна. Розходиться на дві половинки, що дозволяє розстебнути виріб з будь-якого кінця застібки. Застосовується для курток, пуховиків.

Спіральна таємна блискавка, невидима у шві в застебнутому стані – для одягу та іншої продукції з тонких тканин (жіночі штани, спідниці та сукні, наволочки тощо).

Блискавка-трактор — найміцніша, підходить для верхнього одягу з тонких, але щільних тканин та трикотажу (вітрівки, плащі, легкі пальта, спортивний одяг тощо), а також для верхнього одягу з більш щільних та товстих матеріалів (пуховики, пальто).

При пошитті використовують збільшений розмір застібки та блискавки з металевими зубцями.

Двозамкові, що розстібаються з двох сторін, використовуються при пошитті утепленого зимового одягу (куртки, пуховики), для чохлів, туристичних та торгових наметів, спальних мішків.

Зі світловідбиваючою смугою – для виготовлення дитячих комбінезонів, курток, робочої форми.

Прикрашені стразами або металізовані — чудово виглядають на джинсових речах, іноді використовуються як декоративна деталь, не мають функціонального призначення.